Idź do treści

I Europejski Turniej Piłki Nożnej

Aktualności

17.05.2018

13 maja na obiektach sportowych przy UMCS w Lublinie odbył się I Europejski Turniej Piłki Nożnej organizowany przez europosła Krzysztofa Hetmana. Kategorią wiekową były roczniki 2006 i młodsi, zatem nasz zespół Orlika Starszego został wzmocniony na zawody zawodnikami rok starszymi.

Z lekkim opóźnieniem nastąpiło uroczyste rozpoczęcie, przemawiał Pan Krzysztof Hetman a także prowadzący całą imprezę piłkarz Motoru Lublin Konrad Nowak. Honorowym gościem był były bramkarz reprezentacji Polski a także uczestnik Mistrzostw Świata Zygmunt Kalinowski. Wszyscy Panowie życzyli uczestnikom udanego turnieju i przede wszystkim dobrej zabawy.

Pierwszy mecz graliśmy z zespołem Gmina Puchaczów. Wyszliśmy składem : Kacper Granda - Maciek Szwaj, Bartek Skórski - Piotrek Szajda, Filip Łobejko. Od początku meczu widać było problemy z grą na tartanie, zawodnikom odskakiwała piłka i potrzebowali kilku minut żeby przyzwyczaić się do boiska. W pierwszej połowie rywal był od nas znacznie lepszy, dominował pod względem fizycznym i taktycznym. Dzięki kilku interwencjom Kacpra Grandy udało nam się utrzymać remis. Kilka uwag w przerwie sprawiło, że nasi gracze wyszli na drugą połowę odmienieni, zaczęli grać z większym charakterem, walczyli o każdą piłkę jakby miał to być ich ostatni mecz. Gra było bardzo wyrównana a minutę przed końcem meczu Filip Łobejko przechylił szalę zwycięstwa na naszą stronę po świetnej indywidualnej akcji. W końcówce w słupek trafił Piotrek Szajda, jednak dobitka okazała się również bezskuteczna. Udało nam się wygrać pierwszy, bardzo ciężki mecz i byliśmy ciągle w grze.

Naszym drugim przeciwnikiem był zespół Kalinówka Team, z którym graliśmy o wyjście z grupy. Ten mecz był w naszym wykonaniu bardzo dobry, dominowaliśmy nad przeciwnikiem w każdym elemencie gry od samego początku. W pierwszej połowie prowadzenie zapewnił nam Piotrek Szajda po fantastycznym strzale pod poprzeczkę z dalszej odległości. W drugiej połowie po rajdzie od połowy boiska Maciek Szwaj zdobył drugą bramkę i mieliśmy mecz pod kontrolą. Wtedy więcej pograli zawodnicy rezerwowi, którzy również dobrze się spisali i utrzymali wynik.

W przerwach między meczami odbywały się konkursy. Nasi zawodnicy mieli możliwość strzelić rzut karny dla Zygmunta Kalinowskiego, udało się to dla Kacpra Grandy.

Mieliśmy już awans z grupy i ostatnim meczu potrzebowaliśmy przynajmniej remisu z drużyną Sokół Konopnica aby awansować bezpośrednio do finału zawodów. Mecz był bardziej wyrównany niż poprzedni, jednak pokazaliśmy w nim wiele ciekawych zagrań i był to nasz kolejny dobry występ tego dnia. W pierwszej połowie Bartek Skórski uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego zdobywając bramkę na 1-0 i zapewniając nam wyjście z grupy z kompletem wygranych, bez straty bramki. Po raz kolejny pokazał się nasz bramkarz, który zaliczył kilka świetnych parad.

Udało nam się awansować do finału, co już było wielkim sukcesem, jednak nasi gracze nie zamierzali odpuszczać. Zmotywowani, z wolą zwycięstwa wyszli na finał z klubem Ogniwo Wierzbica. Przeciwnik postawił nam poprzeczkę bardzo wysoko i od początku meczu miał przewagę. Nasz zespół próbował wyprowadzać groźne kontry, jednak nie przynosiły one rezultatu. Niestety, straciliśmy bramkę po kontrze i sytuacji sam na sam z Kacprem, który nie miał szans tego obronić. W przerwie zerwał się ogromny wiatr a także zaczął mocno padać deszcz, więc organizatorzy w trosce o zdrowie zawodników podjęli decyzję, żeby drugą połowę zagrać na hali obok boiska. Tam dużo łatwiej było się bronić niż na większym boisku co świetnie wykorzystał nasz przeciwnik nie dopuszczając nas praktycznie do żadnej sytuacji. Musimy przyznać, byli lepsi i wygrali 1-0 w pełni zasłużenie.

Po meczu odbyło się zakończenie turnieju, każdy zawodnik dostał torbę sportową, pierwsze trzy zespoły otrzymały również medale a najlepszy zespół okazały puchar. Nam udało się zająć drugie miejsce, co uważam za świetny wynik, biorąc pod uwagę drużyny jakie brały udział. Mali piłkarze dzięki takim imprezom nabierają coraz większego doświadczenia na boisku, nie boją się rywalizacji, co mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Należy pochwalić również organizację turnieju, wszystko było zapięte na ostatni guzik i niczego nam nie brakowało.