Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Dożynki Powiatowe w Siemieniu

Aktualności

03.09.2015

30 sierpnia 2015r. w Siemieniu odbyły się Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gmina Jabłoń również wzięła w nim czynny udział, a reprezentowali ją: Agnieszka Kuniszyk i Paweł Bakanacz, którzy podczas mszy świętej nieśli dary ołtarza, zespół ludowy "Kalina" z Jabłonia i śpiewaczy "Prządki" z Kolana. Trzy wieńce dożynkowe reprezentujące sołectwo Dawidy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego i sołectwo Jabłoń i stoisko regionalne wraz z zagrodą przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłoniu filia w Kolanie oraz stoisko ZSCKR w Jabłoniu.

Na stoisku znajdowały się różnego rodzaju przysmaki regionalne i przetwory, a udekorowane było w to wszystko co możemy znaleźć na ogrodach, polach, łąkach i sadach. Stoisku towarzyszyła mała zagroda, która cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających naszą gminę.
Podczas uroczystości dożynkowych odbył się konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy.

I miejsce zdobył wieniec z sołectwa Jabłoń wykonany przez zespół "Kalina", natomiast wyróżnienie otrzymał wieniec nowoczesny wykonany przez ZSCKR w Jabłoniu. Oba wieńce będą reprezentowały powiat parczewski na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się 13 września w Końskowoli. Zwycięzcom gratulujemy tak dużego wyróżnienia i dziękujemy za reprezentowanie Gminy Jabłoń.

Chciałabym również podziękować tym, którzy pomogli mi przygotować stoisko regionalne, zagrodę i potrawy do degustacji. A są nimi: Chról Magdalena, Kaczan Adam, Kaczan Alina, Kamola Magdalena, Kliszczewska Danuta, Kusiuk Leokadia, Kusiuk Mirosław, Łukasiuk Magdalena, Marciniuk Piotr, Matczuk Krystyna, Miszczuk Małgorzata, Mospinek Irena, Pawłowska Krystyna ,Wikło Barbara i Żygadło Alicja.

<<< FOTORELACJA >>>

Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego