Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Uruchomiono bezpłatny dostęp do internetu w miejscowości Jabłoń

Aktualności > Galeria_aktu

 

W miejscowości Jabłoń działa już bezpłatna strefa dostępu do internetu HotSpot. Zamontowana została antena na budynku Urzędu Gminy Jabłoń. Darmowy internet skierowany jest przedewszystkim do mieszkańców Jabłonia i turystów oraz przejezdnych odwiedzających naszą gminę.

Urządzenie nadawcze ma zasięg ok 500 metrów od budynku. Hotspot został uruchominy i w całości sfinansowany dzięki projektowi "Wrota lubelszczyzny" Aby korzystać z internetu za pomocą HotSpot-a wystarczy mieć komputer wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową (WiFi).

Dostęp do sieci nie wymaga specjalnej rejestracji, czy też dokonywania jakichkolwiek ustawień, wystarczy znaleźć się w jego zasięgu i wybrać z dostępnych sieci "
hotspotwrotalubelszczyzny". W celu finalizacji ustawień należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMS-a o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to 0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi za pomocą którego można dokonać wielokrotnego logowania do systemu - nie istnieje konieczność wysyłania SMS-a po każdorazowym zakończeniu sesji. Jako numer telefonu wpisujemy numer z którego został wysłany SMS z liczbą 48 z przodu, np. 48 508 235 326.


 

Urząd Gminy Jabłoń

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego