Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Powiatowy Przegląd Teatrów Wiejskich "Śladami Pieśni i Tradycji" w Paszenkach

Aktualności

18.04.2016

17 kwietnia 2016 r. w Wiejskim Domu Kultury w Paszenkach odbył się już po raz kolejny Powiatowy Przegląd Teatrów Wiejskich.
Organizatorami przeglądu byli : Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie, Wójt Gminy Jabłoń, Wiejski Dom Kultury w Paszenkach i Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu.
W Przeglądzie Teatrów Wiejskich zaprezentowali się :

1. Zespół ludowy "Jarzębina" z Paszenek, kier. Władysława Aleksandrowicz w widowisku pt.: "Spór o spadek"
2. Zespół ludowy "Kalina" z Jabłonia, kier. Leokadia Kusiuk w widowisku pt: "Ostatki"
3. Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Paszenek, kier. Danuta Burzec w widowisku "Odwiedziny"
4. Zespól obrzędowy "Rumenok" z Hołowna, kier. Monika Mazurek , w widowisku pt : "Szmatnik"

Komisja z składzie: Iwona Niewczas i Andrzej Sar instruktorzy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Józef Oboślak, zastępca dyrektora WOK w Lublinie wysłuchała cztery widowiska, a o wynikach eliminacji do 43. Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016 r. poinformuje nas po zakończeniu przeglądów w całym województwie lubelskim.

Na zakończenie Dariusz Łobejko, wójt Gminy Jabłoń, Krzysztof Chilczuk, wójt Gminy Podedwórze i Bogumiła Sarnowska, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie podziękowali zespołom za udział w przeglądzie i wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Parczewskiego. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i animatorom kultury ludowej za ogrom pracy włożony w przygotowanie się do prezentacji teatralnych.>>zobacz pełną galerię<<


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego