Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Projekt pod nazwą Jabłońskie Kobiety - "Przyszłość w naszych rękach…"

Aktualności

24.08.2015


Projekt pod nazwą Jabłońskie Kobiety-"Przyszłość w naszych rękach…" realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Jabłońskiej dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich rozpoczął się (zgodnie z harmonogramem) w dniu 7 sierpnia br. konferencją dotyczącą poprawy jakości życia mieszkańców w warunkach wiejskich (aktywność gospodarcza), znaczenia wspólnych inicjatyw (działalność społeczna, bądź gospodarcza organizacji pozarządowych) i rozwoju lokalnego przy wykorzystywaniu zasobów obszarów wiejskich. Konferencję poprowadziła Pani Prezes Gabriela Bilkiewicz ze Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego, która aktywnie działa w środowisku lokalnym i zna zasady promocji OP, a przy tym posiada wielkie doświadczenie przy uzyskaniu produktu turystycznego regionu.

Odbyły się również pierwsze warsztaty kulinarne dla uczestników Projektu. Podczas spotkania kobiety z gminy Jabłoń miały możliwość poznać tajniki potraw kulinarnych pod fachowym okiem szefa kuchni. Na twarzach uczestniczek widniał uśmiech i chęć do współpracy.
Spotkania te są świetną okazją do integracji i rozwoju kapitału społecznego w społeczności lokalnej. W ten sposób ludzie mają szansę nawiązywać ze sobą różnorodne relacje i budować współdziałanie.

W końcowym etapie projektu, lokalna społeczność i zaproszeni goście, będą mogli przekonać się o nabytych umiejętnościach naszych uczestniczek. O tym jakie nabyły umiejętności "Jabłońskie Kobiety" przekonamy się dopiero za dwa miesiące, kiedy to zaprezentują swoje potrawy przed szerszą publicznością.

Teraz jednak zapraszamy do galerii zdjęć .>>zobacz pełną galerię<<


Koordynator

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego