Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Szkoła Podstawowa w Dawidach

Oświata

 

Szkoła Podstawowa w Dawidach :
Dawidy 56
21-205 Jabłoń
email : spdawidy1@wp.pl
Telefon: 83 3560014

Strona internetowa : http://www.spdawidy.szkolnastrona.pl/


Apele i uroczystości szkolne :
- Rozpoczęcie roku szkolnego
- Sprzątanie Świata
- Ślubowanie kl. I
- Dzień Edukacji Narodowej
- Dzień papieski
- Narodowe Święto Niepodległości
- Andrzejki
- Boże Narodzenie- Wigilia
- Choinka szkolna
- Dzień Babci i Dziadka
- Apel europejski
- Światowy Dzień Ziemi
- Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Dni Oświaty Książki i Prasy
- Dzień Rodziny
- Dzień Sportu
- Pożegnanie kl. VI
- Zakończenie roku szkolnego

Grono Pedagogiczne :
Matematyka, informatyka - Dyrektor Tarasiuk Agnieszka , Kształcenie zintegrowane - Osipacz Bożena, Język angielski - Jankowska Małgorzata, Wychowanie fizyczne, plastyka, muzyka. technika - Wołos Bożena, Kształcenie zintegrowane - Kaczan Jolanta, Język polski, historia - Burzec Agnieszka, Przyroda, religia - Gołacka Danuta, Język rosyjski - Jaszczuk Joanna.

 
WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej
 

Pierwszy budynek szkolny został wybudowany w Dawidach w roku 1920. Uległ zniszczeniu w wyniku pożaru. Obecny budynek szkolny został oddany do użytku w 1996 roku. Od 2000 roku po zmianach organizacyjnych w Dawidach istnieje sześcioklasowa szkoła podstawowa z oddziałem zerowym. W 2001 roku oddana została sala gimnastyczna, która powstała z adaptacji budynku starej szkoły. Na zielonych terenach wokół szkoły znajdują się boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.

Od pierwszej klasy uczniowie uczestniczą w zajęciach komputerowych i uczą się języka angielskiego. W naszej szkole odbywają się liczne imprezy okolicznościowe, uczestniczymy w życiu społeczno - kulturalnym regionu. Uczniowie licznie biorą udział w wielu konkursach i zawodach sportowych. Chcemy aby nasza placówka nie była tylko miejscem nauki, ale instytucją do której wszyscy przychodzą z przyjemnością. Chcemy też, aby nasi uczniowie zdobywali potrzebną wiedzę oraz uczyli się, jak być mądrym i dobrym człowiekiem, jak życ w swej małej ojczyźnie, całej społeczności polskiej i europejskiej.

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego