Gmina Jabłoń - www.jablon.pl


Idź do treści

Szkoła Podstawowa w Kolanie

Oświata

 

Szkoła Podstawowa im. Amelii hr. Łubieńskiej w Kolanie
Kolano Kolonia 44
21 - 205 Jabłoń
Tel. 83 3561363 tel/fax 833561442
email : spkolano@wp.pl


W roku szkolnym 2014/15 w Szkole Podstawowej im. Amelii hr. Łubieńskiej pracują następujący nauczyciele :

Dyr. szkoły mgr Zbigniew Milaniuk - matematyka
Mgr Zofia Kaczmarek - j. polski, historia, wych. do życia w rodzinie
Mgr Renata Iwaszko - przyroda, religia , biblioteka
Mgr Wiesława Nieścioruk - kształcenie zintegrowane,technika
Mgr Renata Karpiuk - kształcenie zintegrowane
Mgr Marta Dziuba - kształcenie zintegrowane, plastyka, muzyka
Mgr Agnieszka Jedlińska - Kształcenie zintegrowane
Mgr Elżbieta Szypulska - j. rosyjski
Marta Deneka - j. angieski

 
WsteczPlayDalej
 


Dnia 2 Października wybraliśmy się na wycieczkę do Farmy Iluzji. Zwiedzanie miejsca zaczęliśmy od Latającej Chaty Tajemnic. Zabawa polegała na wejściu do pochyłego pomieszczenia.Następnie rozwiązywaliśmy tajemnice lewitujących kuleczek ,głowy na talerzu i Studni Nieskończoności. W połowie wycieczki przeprawialiśmy się przez Tunel Zapomnienia oraz Laser Doświadczeń. Zwiedziliśmy mini zoo gdzie znajduję się unikatowa Zagroda Króliczków, Wybieg Dla Mini Kózek, Posterunek Kucyka oraz Krainę Żółwi. Następnie mieliśmy przyjemność zobaczyć Meble Giganta, Gigantyczne Szachy oraz Mega Chińczyk. Jeśli chodzi o gigantyczne przedmioty mogliśmy wspólnie budować z gigantycznych klocków. Na koniec mieliśmy nielimitowaną zabawę na świeżym powietrzu. Podczas całej wycieczki wszyscy wspaniale się bawili.

12 X 2014r. obchodziliśmy XIV Dzień Papieski pod tytułem "Świętymi bądźcie". W tym roku na podstawie życia naszego papieża rozważaliśmy jak zostać świętym. Wspominaliśmy jego wielkie uzdrowienia, jego pielgrzymki, sposób życia i świętość. Dzięki tym rozważaniom ułożyliśmy receptę na świętość według świętego Jana Pawła II. Ustaliliśmy, że aby zostać świętym, trzeba: żyć w blasku Boga, czyli ufać Mu, kochać Go i ludzi, być wiernym i Mu wierzyć. Ponadto musimy powierzać Ojcu wszystkie ważne sprawy, cierpliwie znosić przeciwności losu, nieść pokornie swój krzyż, umieć wybaczać, być pogodnym, dzielić się radością z innymi, sumiennie wykonywać swoje obowiązki, troszczyć się o innych i modlić w ich intencji. I chociaż jest tego dużo to warto iść w śladu papieża i zostać świętym.

W listopadzie nasza szkoła przeżywała niezwykłe wydarzenie. W tym miesiącu, do grona uczniów dołączyło dziesięcioro dzieci. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do szkolnej społeczności i pasowani na prawowitych uczniów szkoły w Kolanie. Przy wszystkich uczniach, nauczycielach, rodzicach i Sztandarze Szkolnym, dziewczęta i chłopcy dali świadectwo, że są godni nazywać się "pierwszakami". Po cudownym wystąpieniu odśpiewano hymn państwowy, najmłodsi złożyli uroczystą przysięgę bycia dobrymi Polakami i uczniami, po czym Pan Dyrektor używając Magicznego ołówka, włączył ich w nasze szkolne uczniowskie grono. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uroczystość dobiegła końca. A nasi mali szczęśliwcy to : Natalia Lamczyk, Oliwia Sikora, Zuzanna Burzec, Julia Sak, Alicja Juchimiuk, Kacper Laros, Maksym Pietrzak, Jakub Kozłowski, Wiktor Walenciuk i Łukasz Sokołowski. Gratulujemy i życzymy licznych sukcesów w nauce.

Wycieczka do lublina
Dnia 25 września odbyła się wycieczka do Lublina. W planie było zwiedzanie: Zamku Królewskiego, Lubelskich podziemi oraz pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Z pałacowej wierzy obejrzeliśmy piękną panoramę miasta. Następnie podziwialiśmy wspaniałe malowidła w pałacowej kaplicy. W Domie Zamoyskich oglądaliśmy wspaniałe komnaty. Potomkowie zgodzili się oddać pałac za który dostali odszkodowanie 17 milionów złotych oraz wspaniały apartament w Kozłówce, Pałacu w którym mogą mieszkać 2 miesiące w roku.

Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia. Młodsi uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Iwaszko przedstawiły ,,Jasełka''. Każda klasa zaprezentowała wyuczone wcześniej kolędy i pastorałki. Było miło i wesoło. Wspólnie weszliśmy w niepowtarzalny świąteczny nastrój. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres roku. Pragniemy, aby nasza witryna wigilijna przyczyniła się do propagowania pięknej tradycji polskich Świąt. Chcieliśmy przypomnieć wam te wzruszające chwile. Mamy nadzieję, że to się nam udało.??

Dnia 13 stycznia o w naszej szkole odbyła się ,,Choinka'', na której zabawiał nas didżej ,,FanTomasz'. Była wspaniała zabawa. Specjalnym gościem był Święty Mikołaj, który dla wszystkich grzecznych dzieci przyniósł wspaniałe podaruneki. Zabawa skończyła się o 20:00. Gratulacje dla tych którzy wytrwali do końca!!!

29 Stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Przedstawienie przygotowali: przedszkole, zerówka, klasa II i III. Dzieci z zapałem uczyły się ról, aby pokazać się swoim dziadkom i babciom z jak najlepszej strony. Ten występ wzruszył niejedno serce . Po akademii, dziadkowie i ich wnuki wspólnie tańczyli i śpiewali piosenki. Aby uświetnić imprezę mamy przygotowały również pyszne ciasta. Spotkanie było naprawdę udane.

Dnia 8 marca w naszej szkole odbyła się akademia z okazji ,, Dnia Kobiet ''. Chłopaki naprawdę się postarali. Ról nauczyli się w 1 dzień, a następnego dnia zaczęli chodzić na próby. Choć mieli mało czasu to wszystko wyszło idealnie. Mężczyźni z różnych wieków obdarowywali kobiety darami dostosowanymi do swoich czasów. Pod koniec akademii, by zapamiętać to jak najdłużej mieliśmy występ zespołu roku ,, Weekendu''. Zaśpiewali nam swoją piosenkę znaną na całym świecie ,, Ona tańczy dla mnie ''. Na koniec jeden z naszych młodszych kolegów pięknie zatańczył . Był duży aplauz. Było bardzo ciekawie:

Dnia 18 XI 2014r. w Kolanie upamiętniono 151 rocznicę bitwy pod Kolanem i Holendernią. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą za poległych powstańców, którą odprawił ks. Proboszcz Janusz Sutryk. Na miejscowym cmentarzu przy pomniku powstańców kwiaty złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie naszej szkoły. W uroczystości uczestniczył też poczet sztandardowy. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości udali się do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie wysłuchali recytacji poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów. Zespół "Prządki" zaprezentował znane i lubiane pieśni patriotyczne wspólnie śpiewane ze zgromadzonymi.

 

Powrót do treści | Wróć do menu głównego