Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

10 października 2021 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbył się Wernisaż Wystawy Malarstwa młodej artystki – Urszuli Sawiuk z Jabłonia pt. „Dzieci z Doliny Zielawy”. We wnętrzu galerii GOK zaprezentowane zostały portrety dzieci namalowane akwarelą. Na otwarcie wystawy przybyło wielu gości oraz rodzina i przyjaciele artystki.

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań  Dariusza Łobejko – Wójta Gminy Jabłoń oraz Katarzyny Matczuk – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłoniu skierowanych do artystki. Następnie Pani Urszula osobiście podzieliła się swoją wiedzą odnośnie malarstwa akwarelowego oraz podziękowała wszystkim za przybycie, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy dla zwiedzających.

 Pani Urszula jest osobą bardzo skromną. Obrazy maluje wielką pasją. W chwil obecnej są to głównie portrety lecz w przyszłości jak mówi autorka rozszerzy swoje malarstwo o inną tematykę obrazów. Na obecnej wystawie można było podziwiać portrety dzieci. Podczas oglądania wystawy autorka przygotowała także dla najmłodszych uczestników warsztaty, podczas których mogli zaznajomić się z jedną z technik malarstwa akwarelą i spróbować własnych sił w tej dziedzinie.

Wszyscy uczestnicy, w tym także dzieci mieli okazję dzisiejszego dnia zaznajomić się z talentem młodej artystki i byli naprawdę pod ogromnym wrażeniem kunsztu malarskiego pani Urszuli. Goście, którzy licznie przybyli na wernisaż wystawy prac malarskich artystki nie kryli słów zachwytu.

Dziękujemy Pani Urszuli za to, że mogliśmy zorganizować pierwszą wystawę w jej twórczości artystycznej. Jest to dla nas bardzo ważne i jesteśmy dumni, że mamy tak zdolną osobę tuz obok siebie. Życzymy jej wielu sukcesów, wystaw, wernisaży i aby pasja i wena twórcza nigdy ją nie opuszczała. Patrząc na wykonane portrety od razu człowiek się uśmiecha bo jest w nich tyle kolorów, światła, a w ich wykonaniu na twarzach widać tylko radość w śmiejących się oczach i pełnej szczęścia i radości buzi.

Wystawę obrazów Urszuli Sawiuk można oglądać w galerii GOK w Jabłoniu w terminie do 7 listopada 2021 r., na co serdecznie zapraszamy.

 

Linki do galerii:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1529965837249913&set=a.3010286032551212

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1529965837249913&set=a.3015690955344053


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu