Wernisaż Wystawy Malarstwa Wojciecha Jańczaka „Świat inny”

„ Wyobraźnia artysty jest światem potencjalności, którego nie zdoła pomieścić żadne dzieło. Doświadczenia gromadzone przez nas w życiu należą do innego świata, który podlega innym zasadom ładu i nie-ładu; słowa, nakładają się warstwami na strony niczym kolory na płótno, tworzą jeszcze inny świat, także nieskończony, ale łatwiej poddający się modelowaniu, mniej oporny wobec formy.”

Italo Calvino


14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbył się Wernisaż Wystawy Wojciecha Jańczaka „Świat inny”, artysta pochodzi z Jabłonia lecz mieszka w Lublinie i tam tworzy. Jego techniki twórcze to malarstwo akrylowe, suchą pastelą i szkice cienkopisem. Prace artysty stanowią mieszankę surrealizmu, kubizmu oraz realizmu magicznego. Inspiruje go muzyka, fotografia oraz twórczość Zdzisława Beksińskiego, Pabla Picasso oraz Salvadora Dali. Motywem jego prac jest istota ludzka. Postacie będące tematem jego obrazów zawsze są wytworem wyobraźni i jako artysta odrzuca oczywiste piękno, stara się szukać własnego sposobu na wyrażanie swoich przemyśleń i uczuć. 

Obok wyeksponowanych obrazów nie da się przejść obojętnie, trzeba się zatrzymać, spojrzeć i ujrzeć świat z pogranicza jawy i snu, są one odważne, niezwykłe i zaskakujące, a artysta? Artysta wielki, a zarazem skromny…, któremu życzymy aby jego pasja była zawsze radością, a dla odbiorców ucztą zmysłów, wielu sukcesów i satysfakcji twórczej, dalszych inspiracji i ciekawych pomysłów oraz artystycznego rozwoju swoich zdolności wyrażanych w obrazach. A najważniejsze jest to aby dzielił się z ludźmi swoją twórczością i pozwolił aby jak największe grono odbiorców ujrzało jego pasję, uczucia, przemyślenia i przeżycia przeniesione na pomocą odpowiedniego koloru kredki i farby na papier i płótno.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a artyście za zaufanie i możliwość zorganizowania Wernisażu, a następnie Wystawy Malarstwa, która potrwa do 5 grudnia 2021 r.

Jak napisał pod postem artysty jeden z gości wernisażu, również Wojciech – „Widząc te obrazy nasuwa się pytanie JAK? Od czego zacząć? Fajne. Zachęcam znajomych do odwiedzenia wystawy” … My również serdecznie zapraszamy.

Link do galerii: Albumy GOK JABŁOŃ/Wernisaż Wystawy Malarstwa Wojciecha Jańczaka - "Świat inny"

 


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

 

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Jabłoń
ul. Augusta Zamoyskiego 27, 21-205 Jabłoń
email: ugjablon@jablon.pl 
tel. 83 356 00 06 
fax: 83 356 00 13
sponsorzy