Gmina Fair Play

 

Gmina Jabłoń uzyskała tytuł i certyfikat ,,Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji". Pod koniec stycznia 2010 roku Gmina Jabłoń zgłosiła deklarację uczestnictwa w konkursie ,,Gmina Fair Play", który jest konkursem skierowanym do wszystkich gmin aktywnie podejmujących działania organizacyjne, promocyjne i finansowe mające na celu przyciągnięcie inwestorów do gminy a także współpracują z lokalnym biznesem oraz NGO. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. I etap obejmował sprawdzenie ankiety konkursowej pod względem formalnym, która została przesłana do 30 kwietnia 2010 r. do biura konkursowego ,,Gmina Fair Play" w Warszawie. Ankieta zawierała przede wszystkim informacje dotyczące działań inwestycyjnych gminy oraz warunków jakie stwarza na swym terenie dla rozwoju działalności gospodarczej. Drugim etapem był przeprowadzony na początku lipca 2010 r. audyt w naszej gminie, który miał za zadanie potwierdzenie danych zawartych w ankiecie konkursowej oraz innych informacji, które wykazują, że gmina jest rzetelna i przyjazna wobec inwestorów. Udział w audycie brali również inwestorzy z Gminy Jabłoń, którzy realizują proces inwestycyjny na terenie gminy.

Oficjalne wyniki zostały ogłoszone 28 września 2010 r. na konferencji prasowej. Gmina Jabłoń przeszła pozytywnie procedurę konkursową otrzymując tytuł i certyfikat ,,Gmina Fair Play". Uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów odbyło się 17 grudnia 2010 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Przyznany tytuł i certyfikat ,,Gmina Fair Play" jest kolejnym znaczącym wyróżnieniem i potwierdzeniem starań jakie podejmowane są na rzecz polepszania infrastruktury gminnej. Posiadanie tego certyfikatu zapewnia Gminie Jabłoń pozycje wśród najlepszych samorządów na terenie województwa lubelskiego. Certyfikat daje także duże możliwości w pozyskiwaniu nowych inwestorów i pokazuje, że realizowane działania przynoszą korzyści przedsiębiorcom, którzy inwestują na terenie gminy oraz wszystkim mieszkańcom.

             

Most the Most – Łączymy pokolenia

Fundacja MOST THE MOST jest mostem między przeszłością i przyszłością. Fundacja wspiera kulturę, odnawianie zabytków i nadawanie im nowych funkcji społecznych.

Adres strony internetowej fundacji: www.mostthemost.pl

ARTYKUŁY: 

 


 

Biblioteka

 

STRONA INTERNETOWA: jablon.naszabiblioteka.com


Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu
ul. Jadwigi Tokarskiej 2/3
21-205 Jabłoń
tel. 83 356 00 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZINY OTWARCIA :
Pn. - Śr. : 9.00 - 17.00
Czw. - Pt. : 9.00 - 19.00
Sob. - Niedz. - 15.00 - 21.00
 
 

X miejsce Gminy Jabłoń - Wykorzystanie środków z Funduszu Unii Europejskiej 2022

Gmina Jabłoń zajęła bardzo wysokie 10 miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu „Wykorzystanie środków Unii Europejskiej w latach 2014-2021” w kategorii: Gminy Wiejskie, przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. 

Rankingi te od lat cieszą się prestiżem za rzetelność opracowań. Wyniki tegorocznego rankingu opierały się o faktycznie poniesione przez jednostki samorządu wydatki i obejmowały wartość dotacji w latach 2014-2021 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 

Takie wyróżnienia i nagrody bardzo cieszą, gdyż przez to można zauważyć, że to co robimy, nasz obrany kierunek jest właściwy. Determinacja, upór, konsekwencja oraz starania całego zespołu, współpracowników, radnych, sołtysów oraz innych osób przynosiły i przynoszą wymierne efekty, i to zadecydowało o sukcesie. Serdecznie dziękujemy!


Urząd Gminy Jabłoń
 

Koło PZW Jabłoń

Zarząd Sazan:
Dariusz Nastaj - Prezes
Piotr Romańczuk - W-ce Prezes

Marek Dzyr - Sekretarz
Adam Romańczuk - Skarbnik, tel. 603 502 242
Krystian Pawłowski - Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna:
Bartłomiej Jaszczuk - Przewodniczący
Szymon Kędracki - Członek
Marek Mackiewicz - Członek

PLANOWANY KALENDARZ I KOSZT ZAWODÓW WĘDKARSKICH W KOLE PZW "SAZAN" NA ROK 2020

LP. Nazwa zawodów Miejsce zawodów Data
1. 26 Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spławikowym Jabłoń 19.04.2020r.
2. Towarzyskie Zawody Spiningowe o Puchar Wójta Gminy Jabłoń Paszenki 10.05.2020r.
3. Zawody z okazji Dnia Dziecka Jabłoń 30.05.2020r.
4. Zawody o Pucha Prezesa Koła Jabłoń 07.06.2020r.
5. Towarzyskie Zawody Wędkarskie Jabłoń 05.07.2020r.

Program Czyste Powietrze


Dodano: 25.04.2023 r.

Urząd Gminy Jabłoń zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 8.05.2023 r. (poniedziałek) o godz. 10:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu.

Spotkanie poprowadzą Doradcy Energetyczni Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którzy opowiedzą o najnowszej wersji Programu obowiązującego od 03.01.2023 r., o wyższych kwotach dofinansowania oraz o zmianach w innych programach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska np. „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.

Organizator: Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze” w Jabłoniu


Od 3 stycznia 2023 r. ruszyła nowa wersja programu „Czyste Powietrze”!

Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Dodatkowo dofinansowanie audytu energetycznego do 100% (maksymalnie 1,2 tys. zł) pod warunkiem zrealizowania wybranego wariantu z audytu energetycznego w ramach przedsięwzięcia.

Zapoznaj się ze zmienionym programem „Czyste Powietrze”

Program „Czyste Powietrze” Dla kogo? Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co? Dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Ile? Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo dla wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami dotacja do 1 200 zł na audyt energetyczny.

Więcej informacji o programie Czyste Powietrze można znaleźć w internecie pod adresem: czystepowietrze.gov.pl i portal.wfos.lublin.pl

PLIKI DO POBRANIA:


Dodano: 17.11.2022 r.

Urząd Gminy Jabłoń zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 24.11.2022 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu. Spotkanie poprowadzą Doradcy Energetyczni Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którzy opowiedzą o najnowszych zmianach w programie, kwotach dofinansowania, rodzajach finansowanych źródeł ciepła oraz o innych programach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska np. „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.


Organizator: Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze” w Jabłoniu


Gmina Jabłoń informuje, że na podstawie porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, w Urzędzie Gminy Jabłoń (Pokój Nr 1) działa Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu w ramach realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze"

Punkt konsultacyjno – informacyjny jest czynny w godzinach:

Poniedziałek – piątek: 7:30 - 15:30

 • Adres punkt konsultacyjno – informacyjnego
  Urząd Gminy Jabłoń
  pokój nr 1
  ul. Augusta Zamoyskiego 27,
  21-205 Jabłoń
  tel. 83 356 00 06 wew. 25

W punkcie można uzyskać informacje na temat warunków i zasad udziału w Programie "Czyste Powietrze", jak również pomoc w sporządzeniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie, wniosku o płatność rozliczającego dotację.

Osoba koordynująca: Ewelina Niczyporuk, tel. 83 356 00 06 wew. 25

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych, które są:

 • właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub
 • wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W ramach programu można zrealizować następujące zadania termomodernizacyjne oraz otrzymać dofinansowanie w poziomie podstawowym, podwyższonym oraz najwyższym na:

 • źródło ciepła – wymiana, zakup, montaż,
 • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
 • mikroinstalację fotowoltaiczną,
 • ocieplenie przegród budowlanych,
 • stolarkę drzwiową i okienną,
 • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Z dniem 15 lipca 2022 r. zmianie uległ program priorytetowy „Czyste Powietrze”.

Zmiana umożliwi beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania otrzymanie prefinansowania przedsięwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki) oraz wprowadza wzrost maksymalnych kwot dotacji dla przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów Programu do 47 000 zł i Programu do 79 000 zł.

Link do programu Czyste Powietrze: https://czystepowietrze.gov.pl/

Dane liczbowe dot. stanu wdrażania Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Jabłoń ze stanem na dzień 30.06.2023 r.:

- liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 73 szt.
- liczba zawartych umów o dofinansowanie: 47 szt.
- liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 33 szt.
- sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 662 646,84 zł


Istotne informacje związane z programem „Czyste Powietrze”:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie
Adres: ul. Wojciechowska 5, 20-704 Lublin
tel. 81-561-21-58, 81-561-21-61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: portal.wfos.lublin.pl


Generator wniosków o płatność: gwd.nfosigw.gov.pl

Parlamentarzyści

 • POSŁOWIE

  1. Anna Dąbrowska-Banaszek
  ul. Lwowska 14A lok. 3
  22-100 Chełm
  woj. Lubelskie
  tel. 519 322 285

  ul. Warszawska 39 lok. 2
  21-300 Radzyń Podlaski
  woj. Lubelskie
  tel. 509-313-396
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  ul. Unicka 3
  20-126 Lublin
  woj. Lubelskie
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  2. Marcin Duszek
  ul. Lubelska 4
  21-560 Międzyrzec Podlaski
  woj. Lubelskie
  tel. 530-002-303
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  3. Krzysztof Grabczuk
  ul. Lwowska 24
  22-100 Chełm
  woj. Lubelskie
  tel. 797 091 904
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  4. Riad Haidar
  ul. Narutowicza 32/3
  21-500 Biała Podlaska
  woj. Lubelskie
  tel. 533 334 054
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Plac Jana Pawła II 3
  21-560 Międzyrzec Podlaski
  woj. Lubelskie
  tel. 501 532 008
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  5. Teresa Hałas
  ul. Poniatowskiego 6/2
  22-300 Krasnystaw
  woj. Lubelskie
  tel. (82) 576-14-02
  fax (82) 576-14-02
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  6. Monika Pawłowska
  ul. Bazyliańska 14
  22-400 Zamość
  woj. Lubelskie
  tel. 669 199 884
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  ul. Lwowska 13 D
  22-100 Chełm
  woj. Lubelskie
  tel. 669 199 880
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  ul. 11 Listopada 42
  21-200 Parczew
  woj. Lubelskie
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  7. Jarosław Sachajko
  ul. Rynek Wielki 2
  22-400 Zamość
  woj. Lubelskie
  tel. 884 020 207
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  ul. Lwowska 9
  22-600 Toaszów Lubelski
  woj. Lubelskie

  8. Jacek Sasin
  ul. Francuska 136
  21-500 Biała Podlaska
  woj. Lubelskie
  tel. (83) 343 36 77
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  ul. Łazienna 5
  22-500 Hrubieszów
  woj. Lubelskie

  9. Dariusz Stefaniuk
  ul. Francuska 136
  21-500 Biała Podlaska
  woj. Lubelskie
  tel. (83) 343 36 77
  fax (83) 343 36 77
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  10. Beata Strzałka
  ul. Włosiankarska 5
  23-400 Biłgoraj
  woj. Lubelskie
  tel. 517 216 245
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  11. Sławomir Zawiślak
  ul. Marsz. J. Piłsudskiego 27a /110
  22-400 Zamość
  woj. Lubelskie
  tel. (84) 638-44-02
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  12. Tomasz Zieliński
  ul. Lwowska 64
  22-600 Tomaszów Lubelski
  woj. Lubelskie
  tel. 575 000 519,
  (84) 543 22 22
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • SENATORZY

  Grzegorz Bierecki
  tel. 83 343 36 77, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności strony internetowej Urzędu Gminy Jabłoń

Urząd Gminy Jabłoń zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Gminy Jabłoń.

 • Data publikacji strony internetowej: 
 • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Pewne dokumenty opublikowane na stronie mogą być niedostępne, ponieważ:

 • zostały utworzone przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
 • opublikowane zostały na prośbę innych instytucji w których nie spełnia się wymogów,
 • były skanowane lub dostarczone przez podmiot zewnętrzny,
 • mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Wyłączenia

 • filmy opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej mogą nie posiadać napisów
 • mapy umieszczone na stronie są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

 • Deklarację sporządzono dnia: 
 • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny pracownika Urzędu Gminy Jabłoń.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

 • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Inspektor ds. obsługi informatycznej - Lucjan Kowalski.
 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Telefon: 508 235 326

Każdy ma prawo:

 • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

 • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
 • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
 • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

 • Organ nadzorujący: Wójt Gminy Jabłoń
 • Adres: ul. Augusta Zamoyskiego 27, 21-205 Jabłoń
 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Telefon: 83 356 00 06

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Strona internetowa Urzędu Gminy Jabłoń posiada ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami: 

 • mapa strony
 • kontrast nocny
 • kontrast czarno-biały
 • kontrast czarno-żółty
 • kontrast żółto-czarny
 • powiększ tekst
 • zmniejsz tekst

Skróty klawiaturowe

 • na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Aplikacje mobilne

 • brak

Dostępność architektoniczna

Urząd Gminy Jabłoń mieści się w budynku przy ulicy Augusta Zamoyskiego 27

 • do budynku prowadzi jedno wejście przy którym są schody z lewostronną poręczą,
 • budynek ten nie jest przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się, 
 • nie ma podjazdów ułatwiających wejście do budynku,
 • osoby mające problem z poruszaniem się które chcą załatwić sprawę w Urzędzie Gminy powinny telefonicznie zgłosić się do właściwego pracownika,
 • toalety wewnątrz budynków nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
 • w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych,
 • przy budynku Urzędu Gminy wydzielone zostało miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 Parking dla osób z niepełnosprawności przy Urzędzie Gminy

 

Polityka prywatności

STRONA W BUDOWIE

 

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Jabłoń
ul. Augusta Zamoyskiego 27, 21-205 Jabłoń
email: ugjablon@jablon.pl 
tel. 83 356 00 06 
fax: 83 356 00 13
sponsorzy