Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej


 

Dodano: 17.05.2024 r.

Urząd Gminy Jabłoń zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 23.05.2024 r. (czwartek) o godz. 11:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu. Spotkanie poprowadzą Doradcy Energetyczni Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz pracownik Urzędu Gminy Jabłoń, którzy opowiedzą o najnowszych zmianach w Programie „Czyste Powietrze” oraz możliwościach uzyskania dofinansowania m.in. na wymianę starego pieca oraz termomodernizację budynków.

Organizator: Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze” w Jabłoniu


Dodano: 25.04.2023 r.

Urząd Gminy Jabłoń zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 8.05.2023 r. (poniedziałek) o godz. 10:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu.

Spotkanie poprowadzą Doradcy Energetyczni Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którzy opowiedzą o najnowszej wersji Programu obowiązującego od 03.01.2023 r., o wyższych kwotach dofinansowania oraz o zmianach w innych programach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska np. „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.

Organizator: Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze” w Jabłoniu


Od 3 stycznia 2023 r. ruszyła nowa wersja programu „Czyste Powietrze”!

Dotacje na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła: do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania lub do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

Dodatkowo dofinansowanie audytu energetycznego do 100% (maksymalnie 1,2 tys. zł) pod warunkiem zrealizowania wybranego wariantu z audytu energetycznego w ramach przedsięwzięcia.

Zapoznaj się ze zmienionym programem „Czyste Powietrze”

Program „Czyste Powietrze” Dla kogo? Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co? Dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Ile? Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo dla wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami dotacja do 1 200 zł na audyt energetyczny.

Więcej informacji o programie Czyste Powietrze można znaleźć w internecie pod adresem: czystepowietrze.gov.pl i portal.wfos.lublin.pl

PLIKI DO POBRANIA:


Dodano: 17.11.2022 r.

Urząd Gminy Jabłoń zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dot. Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się w dniu 24.11.2022 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu. Spotkanie poprowadzą Doradcy Energetyczni Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którzy opowiedzą o najnowszych zmianach w programie, kwotach dofinansowania, rodzajach finansowanych źródeł ciepła oraz o innych programach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska np. „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.


Organizator: Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze” w Jabłoniu


Gmina Jabłoń informuje, że na podstawie porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, w Urzędzie Gminy Jabłoń (Pokój Nr 1) działa Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu w ramach realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze"

Punkt konsultacyjno – informacyjny jest czynny w godzinach:

Poniedziałek – piątek: 7:30 - 15:30

 • Adres punkt konsultacyjno – informacyjnego
  Urząd Gminy Jabłoń
  pokój nr 1
  ul. Augusta Zamoyskiego 27,
  21-205 Jabłoń
  tel. 83 356 00 06 wew. 25

W punkcie można uzyskać informacje na temat warunków i zasad udziału w Programie "Czyste Powietrze", jak również pomoc w sporządzeniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie, wniosku o płatność rozliczającego dotację.

Osoba koordynująca: Ewelina Niczyporuk, tel. 83 356 00 06 wew. 25

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób fizycznych, które są:

 • właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub
 • wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W ramach programu można zrealizować następujące zadania termomodernizacyjne oraz otrzymać dofinansowanie w poziomie podstawowym, podwyższonym oraz najwyższym na:

 • źródło ciepła – wymiana, zakup, montaż,
 • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
 • mikroinstalację fotowoltaiczną,
 • ocieplenie przegród budowlanych,
 • stolarkę drzwiową i okienną,
 • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Z dniem 15 lipca 2022 r. zmianie uległ program priorytetowy „Czyste Powietrze”.

Zmiana umożliwi beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania otrzymanie prefinansowania przedsięwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki) oraz wprowadza wzrost maksymalnych kwot dotacji dla przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów Programu do 47 000 zł i Programu do 79 000 zł.

Link do programu Czyste Powietrze: https://czystepowietrze.gov.pl/

Dane liczbowe dot. stanu wdrażania Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Jabłoń ze stanem na dzień 31.03.2024 r.:

- liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 127 szt.
- liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 62 szt.
- sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1 982 321,22 zł


Istotne informacje związane z programem „Czyste Powietrze”:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie
Adres: ul. Wojciechowska 5, 20-704 Lublin
tel. 81-561-21-58, 81-561-21-61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: portal.wfos.lublin.pl


Generator wniosków o płatność: gwd.nfosigw.gov.pl