Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak pięknego jubileuszu. To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. Tego niesamowitego daru doświadczyła Pani Marianna Dzyr z miejscowości Dawidy, która 27 kwietnia 2023 r. obchodziła swoje 100 urodziny.

Z tej też okazji dostojną Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych. Specjalne gratulacje i życzenia kolejnych długich lat życia Jubilatce w imieniu Premiera RP Mateusza Morawieckiego przekazał Wójt Gminy Jabłoń Dariusz Łobejko, Przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Kuniszyk, sołtys wsi Dawidy Justyna Kozak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Julita Włoszek-Popielewicz oraz kierownik KRUS Grzegorz Duda. Pani Marianna została obdarowana płynącymi prosto z serca życzeniami, bukietem kwiatów i upominkiem.

Dopełnieniem tej niecodziennej uroczystości było wzniesienie toastu za zdrowie Jubilatki, podczas którego odśpiewano „200 lat”.

Pani Marianna w  chwili obecnej przebywa w domu rodzinnym. Podczas uroczystości zgromadziła się liczna rodzina Pani Marianny, która z wielkim wzruszeniem przeżywała ten dzień. Recepty na długowieczność nie podaje Jubilatka, ale w domu w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd bierze się radość życia Pani Marianny oraz życzliwość dla ludzi.

100 lat to za mało…. Słowa tej popularnej piosenki doskonale wpisują się w ten Jubileusz. Ten czas przyniósł przeogromna skarbnicę prawdy, doświadczenia, miłości, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jubilatce osoby. Pani Marianna urodziła troje dzieci, ma dziewięcioro wnucząt i dziesięcioro prawnucząt.

Pani Mariannie składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu kolejnych lat życia w zdrowiu, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.


Urząd Gminy Jabłoń