Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

 

W dniach 19-20 września 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur odbył się II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Na tą uroczystość przyjechali naukowcy, artyści, aktywiści, publicyści, działacze kulturalni i społeczni, zespoły ludowe i dyrektorzy placówek kulturalnych. Wydarzenie to było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji o polskiej kulturze widzianej w różnych wymiarach i z różnych perspektyw. W programie kongresu znalazło się mnóstwo interesujących i pasjonujących paneli dyskusyjnych, prelekcji i koncertów. Gościem specjalnym pierwszego dnia był były premier, a obecnie europoseł, prof Jerzy Buzek, który wygłosił wykład inauguracyjny, otwierający kongres. Wśród gości znaleźli się również publicyści - m.in. Szymon Hołownia, Jerzy Kisielewski, pisarze - Dorota Masłowska i Łukasz Orbitowski, a nawet eksperci od ekologii - Katarzyna Jagiełło z Greenpeace.

Jednym z elementów kongresu była też Wojewódzka Gala Kultury, podczas której jej organizatorzy podziękowali wszystkim tym, którzy na co dzień tworzą i pielęgnują kulturę naszego regionu. Otrzymali oni z rąk Zarządu Województwa Lubelskiego Odznaki Honorowe "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego", Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego, Dyplomy Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Dyplomy Uznania Wojewódzkiej Rady Rozwoju Kultury, a wręczali je m.in. Sekretarz Województwa Lubelskiego Anna Augustyniak i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Bardzo miło mi poinformować, że Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu został wyróżniony przez Zarząd Województwa Lubelskiego 
"Dyplomem Uznania"
 za całokształt działalności włożonej w upowszechnianie kultury. Cieszę się, że wkład pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłoniu w kulturę naszego województwa został dostrzeżony i doceniony.

 


<<FOTOGALERIA>>

 

Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

 

 

dyplom