Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

W miniony poniedziałek, 29 maja 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłoniu odbyły się eliminacje gminne 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Z powodu bardzo krótkiego czasu przeprowadzenia konkursu w przesłuchaniach wzięło udział 4 recytatorów ze Szkół Podstawowych z gminy Jabłoń.

Podczas występów dzieci i młodzież zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach, a zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Kamila Sternik – instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie i Katarzyna Matczuk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłoniu. Biorąc pod uwagę m.in. dopasowanie repertuaru do predyspozycji uczestnika, sposób prezentacji utworów, a także wyraz artystyczny, postanowiła zakwalifikować do eliminacji powiatowych  wszystkich uczestników eliminacji gminnych.

W kategorii uczniowie klas I - III

  • Zuzannę Hurko
  • Gabrielę Hurko
  • Wojciecha Syryjczyk

Uczniowie z kl. II Szkoły Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu, instruktor: Anna Mikitiuk

oraz W kategorii uczniowie klas IV – VI

  • Zuzannę Sobczuk

Uczennicę z kl. V Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „SIW” w Paszenkach, instruktor: Bogumiła Sienkiewicz

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Kolejnym etapem będą eliminacje powiatowe, które odbędą się 06 czerwca 2023 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

Gratulujemy laureatom konkursu recytatorskiego i życzymy sukcesów w kolejnych eliminacjach.


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

 Zdjęcie uczestników eliminacji gminnych 42. Małego Konkursu Recytatorskiego