Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

2 września 2018r. w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Jest to święto podsumowujące trud pracy rolników i szacunek do chleba. Dożynki popularyzują dawne obrzędy, zapewniają kontakt z kulturą i przemysłem rolniczym, są okazją do spotykania władz samorządowych różnych szczebli, przedsiębiorców, sponsorów, rolników, ludzi pielęgnujących tradycje kulturowe oraz wielu gości honorowych.

Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski witał gości, przybyłe delegacje samorządowe i wieńcowe. Na święcie plonów nie zabrakło przedstawicieli z powiatu parczewskiego, który reprezentowali: Jerzy Maśluch Starosta Parczewski, Grażyna Lamczyk Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, dyrektorzy i pracownicy jednostek powiatowych, Starostwa Powiatowego w Parczewie oraz jednostek kultury z terenu powiatu.
Można było podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całej Lubelszczyzny te tradycyjne i te współczesne. Winiec, który reprezentował Powiat Parczewski przygotował Zespół Kalina z Jabłonia. W koncercie zespołów wystąpił Zespół ludowy "Kalina" z Jabłonia i "Sosna" z Sosnowicy oraz Pan Piotr Struczyk, reprezentujący GOK w Milanowie.

 

<<FOTOGALERIA>>

 

Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu