Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

,,Starsi ludzie wiedzą znacznie więcej o życiu, ale nie wszyscy chwalą się tym” 

O wieku sędziwym często mówi się, że to jesień życia. Może właśnie dlatego jesienią swoje święto obchodzą seniorzy. 20 października br. w Wiejskim Domu Kultury w Kolanie zorganizowano Dzień Seniora. Wśród seniorów znaleźli się głównie podopieczni z Dziennego Domu Pomocy w Kolanie oraz uczestnicy Klubu Aktywnego Seniora z Kolana.

Święto to jest symbolem pamięci i wdzięczności kierowanej do seniorów. Ma na celu docenić ich ogromną rolę w społeczeństwie i zwiększyć integrację międzypokoleniową. 

Przywitano wszystkich zgromadzonych seniorów i zaproszonych gości. Część artystyczną rozpoczęli seniorzy z Dziennego Domu Pomocy, którzy wykorzystując swoje talenty aktorskie, przedstawili spektakl „U lekarza”.  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Amelii hr. Łubieńskiej zaprezentowali krótkie przedstawienie dotyczące marzeń połączone z pokazem tanecznym. Na zakończenie młodzieżowy zespół „Jabłoneczka” działający przy Szkole Podstawowej im. SGO Polesie w Jabłoniu w ramach inicjatywy kulturalnej „Folkowe Wędrowanie” realizowanej w ramach projektu „Aktywni mieszkańcy-inspirująca gmina” w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + edycja 2023 wykonał koncert.

W tym dniu było wiele życzeń i uśmiechów. Nie zabrakło również wzruszeń i wielu ciepłych słów. Wydarzenie zakończono słodkim poczęstunkiem.

,,Starsi ludzie wiedzą znacznie więcej o życiu, ale nie wszyscy chwalą się tym...” - doceniajmy tą mądrość życiową. Z tej okazji składamy wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności! Niech uśmiech nigdy nie znika z Waszych twarzy.