Dnia 13.12.2024 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia prac plastycznych zgłoszonych do eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Organizatorem konkursu był: Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Jabłoniu i Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu.
Na konkurs wpłynęło 47 prac: ze Szkoły Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu, Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach, Szkoły Podstawowej w Gęsi oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu. Komisja biorąc na pierwszym miejscu samodzielność wykonanej pracy, następnie pomysłowość, technikę wykonania, związek z tematem i estetykę postanowiła zakwalifikować do eliminacji powiatowych łącznie 14 osób z terenu Gminy Jabłoń.
Są to następujące osoby:
I grupa – Przedszkola
- Wojciech Kowalczuk – Oddział Przedszkolny przy SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
- Amelia Mysiak – Oddział Przedszkolny przy SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
- Magdalena Kowalczuk – Oddział Przedszkolny przy SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
- Martyna Misiak – Oddział Przedszkolny przy SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
- Eliza Korpysz – Oddział Przedszkolny przy SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
II grupa – Szkoły Podstawowe klasy I - IV
- Alicja Potapczuk – II klasa SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
- Liliana Kowalska – III klasa SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
- Alicja Sawiuk – III klasa SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
- Mikołaj Milaniuk – III klasa SP Stowarzyszenia „Szkoła Marzeń” w Dawidach
- Małgorzata Hut –III klasa SP w Gęsi
III grupa – Szkoły Podstawowe klasy V - VIII
- Wojciech Pasicz – klasa VII SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
- Zuzanna Fiutka – klasa VIII SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
- Rozalia Szpil – klasa VIII SP im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
IV grupa – Szkoły Ponadpodstawowe
- Natalia Filipiuk – III klasa RTB ZSCKR im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
Wszyscy uczestnicy szczebla gminnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody ufundowane przez Organizatorów konkursu, a laureaci będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Parczewie.
Gratulujemy wszystkim nominowanym. Cieszy nas, że tak liczna grupa uczestników będzie reprezentowała Gminę Jabłoń na następnym szczeblu eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.
Link do galerii: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100040790264105&set=a.1405548624148133
Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu