Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

W dniu 22.04.2023 r. w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał minisiatkówki Kinder Joy of Moving w kat. dwójki, trójki i czwórki dziewcząt. Aby wziąć udział w finale, drużyny rozgrywały turnieje eliminacyjne w rejonie północ, południe oraz centrum łączne ok 70 drużyn w dwójkach, 50 w trójkach i 40 w czwórkach z których awans otrzymywały 4 zespoły. Klub Olimpia Jabłoń uzyskał awans w kat. "dwójki" (klasa 4SP): Julia Chlebek, Nikola Foryt oraz w "czwórkach" (kl 5-6) Anna Derlukiewicz, Lena Łobejko, Zuzanna Mysiak, Malwina Słowik, Hanna Korpysz i Hanna Osypiuk. Dziewczęta w grupach zaczęły od dwóch zwycięstw zarówno w dwójkach jak i w czwórkach wychodząc do grupy ćwierćfinałowej, a następnie po kolejnych dwóch zwycięstwach w czwórkach i trzech zwycięstwach w dwójkach rozegrane zostały mecze o wejście do finału. W dwójkach ulegamy drużynie z Kraśnika, a następnie w meczu o 3 miejsce Nałęczów wygrywa w tie breaku 11:15,15:10 i 12:10 ostatecznie w dwójkach zajmujemy wysokie 4 miejsce w województwie.

W czwórkach, w półfinale spotykamy drużynę Jagiellończyka z Białej Podlaskiej- zwyciezcę Mistrzostw, przegrywając 8:15,14:16, a w meczu o miejsce 3 ulegamy SP 44 Lublin ostatecznie zajmując 4 miejsce.

Podsumowując:

"Dwójki"

 1. miejsce TPS LUBLIN
 2. miejsce MKS Kraśnik
 3. miejsce Cisy Nałęczów
 4. miejsce Olimpia Jabłoń

  ponadto udział wzięły drużyny: SP 7 Lublin, SP 4 Lublin, Jagiellończyk Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Stal Poniatowa, SKS Szóstka Biała Podlaska, Puławy.

"Czwórki"

 1. miejsce Jagiellończyk Biała Podlaska I
 2. miejsce SKS Szóstka Biała Podlaska
 3. miejsce TPS SP 4 Lublin
 4. miejsce SOS Olimpia Jabłoń
 5. Stal Poniatowa
 6. TPS SP 44 Lublin
 7. Jagiellończyk Biała Podlaska II
 8. Avia Świdnik
 9. MKS Kraśnik I
 10. TPS SP7 Lublin
 11. Stal Poniatowa
 12. MKS Krasnik II

Jesteśmy 4 drużyną w województwie!!!

Gratulacje zawodniczkom Olimpii Jabłoń należących do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych za walkę o każdy centymetr boiska oraz zaangażowanie w każdy mecz. 4 miejsce jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz sukces.