Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

Jesień to czas zbiorów. To także wielka celebracja sadów, jabłoni i jabłek. W tym roku, my także, 18 września na Skwerku za Ośrodkiem Zdrowia w Jabłoniu, po raz pierwszy, obchodziliśmy w naszej gminie „Święto Jabłka”. Jabłka, które jest symbolem polskiego rolnictwa, ale także symbolem naszej małej społeczności.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu, Gminna Biblioteka Publiczną w Jabłoniu i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Jabłoń. Podczas imprezy nie zabrakło dobrej zabawy. Liczne konkursy dla dzieci i dorosłych o jabłkowej tematyce, wizyta gościnna ciotki Szarlotty Renety Złotej oraz wiele atrakcji uprzyjemniły wszystkim ten dzień. Mieszkańcy w trakcie spotkania mogli spróbować jabłek i wyrobów na ich bazie, przygotowanych na wiele sposobów przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Były soki, cydry, ciasta i duży wybór jabłek od sadowników. Najmłodsi i nie tylko, mogli wykazać się zdolnościami sportowymi w przygotowanych grach i zabawach. Rywalizacje polegały m.in. na zjedzeniu jabłka bez użycia rąk, stworzeniu jak najdłuższej obierki z jabłka lub pokonaniu toru przeszkód z jabłkiem na łyżce. Dla wszystkich uczestników zabaw były przewidziane nagrody i upominki. Podczas spotkania zostały uroczyście wniesione szarlotki upieczone przez nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich z Kuder – „Drużyny sprzed Olszyny”, którymi zostali poczęstowani wszyscy zgromadzeni.

Nie zabrakło też muzyki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił miejscowy zespół „Dany Dance” oraz Monika Głowacka z Łomaz zaś zakończenie imprezy uświetnił Uliczny Teatr Ognia „Antidotum” z Białej Podlaskiej spektaklem pt. „Alicja w Krainie Ognia”. Choć pogoda nie rozpieszczała było bardzo wesoło i przyjemnie.

W imieniu swoim i współorganizatorów serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia, w szczególności Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  licznym sponsorom i darczyńcom, którymi byli: P.H.U. Łukasz Popielewicz z Horodyszcza, Z.P.H.U. Amikus z Jabłonia, Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie, Bank Spółdzielczy w Parczewie, P.H.U. DeKaL z Jabłonia, Kółko Rolnicze z Gęsi, Kingmet Oil. Zbigniew Kułak z Parczewa, Sklep Slawex z Jabłonia, Kwiaciarnia Bożena Wołos z Jabłonia, Studio Piękna Sylwia Lewczuk z Jabłonia, Zakład Fryzjerski Renata Marszał z Jabłonia, Gospodarstwo rolne Państwa Korpyszów z Kuder, Jagodowa Osada Agnieszka i Daniel Wasilewscy z Gęsi, Tradycyjne Wędliny z „Doliny Zielawy” z Dawidów, Barbara Mańka – Szpil z Kolana, Borówkowa Dolina Magda Kopińska z Kuder, Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, Bar 13 z Jabłonia i sadownikom: Zofii i Andrzejowi Kucyk z Jabłonia, Annie i Łukaszowi Kucyk z Jabłonia, Iwonie i Marekowi Kucyk z Dawidów, Mirosławie i Piotrowi Zacharczuk z Dawidów, Krystianowi Rożnowicz z Horodyszcza oraz pracownikom Urzędu Gminy w Jabłoniu i Ochotniczej Straży Pożarnej z Jabłonia.

Link do galerii zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=1529965837249913&set=a.3274573389455807

https://www.facebook.com/media/set?vanity=1529965837249913&set=a.3274596319453514


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu