Zespół „Jabłoneczka” – wyróżnienie podczas Eliminacji do 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Dnia 13 czerwca 2021r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyły się Eliminacje do 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Gminę Jabłoń i Powiat Parczewski reprezentował zespół ludowy „Jabłoneczka”, który działa przy Szkole Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu. Uroczystego otwarcia eliminacji dokonał dr Artur Sępoch – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Komisja w składzie: prof. dr hab. Jan Adamowski – folklorysta, antropolog kultury, UMCS, dr Janina Biegalska – folklorysta, Urząd Marszałkowski w Lublinie, mgr Kornelia Sar – muzykolog, instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie i mgr Andrzej Sar – etnomuzykolog, z-ca dyrektora, gł. instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie wytypowała do udziału w 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym wielu wykonawców.

Zespół „ Jabłoneczka” otrzymał wyróżnienie, jest to bardzo duży sukces i jesteśmy z tego dumni. Gratulujemy zespołowi talentu, zapału do pracy i pięknej pasji, a instruktorom umiejętności przekazywania muzycznej wiedzy, motywowania do nauki oraz podtrzymywania i kultywowania tradycji naszego regionu. Wyjazd zespołu na przesłuchania mógł odbyć się dzięki sfinansowaniu go przez Zarząd Powiatu Parczewskiego za co serdecznie dziękujemy.

Link do galerii: ZOBACZ


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Jabłoń
ul. Augusta Zamoyskiego 27, 21-205 Jabłoń
email: ugjablon@jablon.pl 
tel. 83 356 00 06 
fax: 83 356 00 13
sponsorzy