Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

 

Uroczyste obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Tomasza Bpa z Willanowy w Jabłoniu. Po zakończonej liturgii poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. SGO "Polesie" w Jabłoniu, Gimnazjum im. W. Witosa w Jabłoniu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, władze samorządowe, delegacje, dzieci, młodzież oraz wszyscy obecni przemaszerowali na cmentarz parafialny pod mogiłę żołnierzy SGO "Polesie" gen. Franciszka Kleeberga i pomnik płk Wojsk Polskich Piotra Strzyżewskiego. Modlitwę poprowadził ks. Zbigniew Szyprowski, zostały złożone kwiaty i wieńce oraz zapalone znicze.

Dariusz Łobejko, wójt Gminy Jabłoń podziękował wszystkim za obecność na uroczystości, podkreślił, że udział w niej jest oddaniem szacunku dla tych, którzy walczyli o niepodległość, wyrazem patriotyzmu i pamięci o tak ważnym dla nas Polaków dniu.

Po zakończonej uroczystości na obu cmentarzach zostały także zapalone znicze i złożone kwiaty pod pomnikiem poległych w Bitwie pod Jabłoniem żołnierzy SGO "Polesie" pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga oraz pod pomnikiem upamiętniającym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


   <<FOTOGALERIA>>


Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu