Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu otrzymała dofinansowanie ze środków MKiDN w wysokości 15000 zł na realizację zadania "Przygoda z książką" w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki. "Przygoda z książką" to innowacyjne zadanie realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłoniu - będzie miało formę spotkań autorskich przeznaczonych dla różnych grup wiekowych i społecznych (będzie skierowane do dzieci i młodzieży, a także do seniorów).

Nowoczesna biblioteka to przestrzeń otwarta dla wszystkich.

Nasz projekt łączy w sobie:

  • aktywizację czytelniczą,
  • upowszechnianie wiedzy o literaturze,
  • promocję wartościowej i co ważne polskiej literatury.

Projekt wzmocni funkcję biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczności lokalne, a także wpłynie na uzyskanie nowych kompetencji bibliotekarzy przyczyniając się do rozwoju potencjału zespołu. 19 maja 2023 (piątek) o godz. 8.30 nasz cykl rozpoczniemy spotkaniem z panią Agnieszką Frączek, na które serdecznie zapraszamy dzieci z grup przedszkolnych i klas I-III.

Kilka słów o autorce:

Agnieszka Frączek w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, Złap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


 

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu 

 

PLAKAT PROMUJĄCY WYDARZENIE