Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

28 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. SGO „Polesie” w Jabłoniu odbyło się spotkanie szkoleniowo-wspomagające skierowane do kadry kierowniczej placówek oświatowych. W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy przedszkoli, szkół oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych z Miasta Biała Podlaska, a także powiatów bialskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Lubelski Wicekurator Oświaty Piotr Mackiewicz, pełniąca obowiązki Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Monika Michalczuk oraz Wójt Gminy Jabłoń Dariusz Łobejko. Część szkoleniową poprowadzili eksperci z zakresu edukacji i psychologii, a także przedstawiciele służb mundurowych.

Program spotkania obejmował najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem placówkami oświatowymi. Uczestnicy mieli okazję pogłębić wiedzę dotyczącą ewaluacji Standardów Ochrony Małoletnich, ochrony wizerunku uczniów w dobie cyberprzemocy oraz nowych regulacji w obszarze orzecznictwa poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Część merytoryczną wydarzenia uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego „Jabłoneczka”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem uczestników. Dodatkowym punktem programu była wizyta w Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu – wyjątkowej w skali światowej instytucji poświęconej życiu i twórczości wybitnego polskiego rzeźbiarza. Zwiedzanie muzeum stanowiło interesujące uzupełnienie spotkania, pozwalając uczestnikom lepiej poznać lokalne dziedzictwo kulturowe.

Organizacja wydarzenia była okazją do wymiany doświadczeń, poszerzenia kompetencji zawodowych oraz integracji środowiska oświatowego regionu.


Szkoła Podstawowa im. SGO „Polesie” w Jabłoniu