Strona Główna
Biuletyn Informacji Publicznej

Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie prowadzi rekrutację do projektu "Wypracowanie i wdrożenie programu kompleksowej rehabilitacji psychologicznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, depresyjnymi i nerwicowymi" Nr projektu: FELU.09.05-IZ.00-0009/24. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu udzielonemu z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.5 Ochrona środowiska pracy.

Projekt skierowany jest do 140 kobiet i 60 mężczyzn pow. 18 r. ż. zamieszkałych na terenie woj. lubelskiego, zatrudnionych (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) i narażonych na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych oraz osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim, potrzebujących świadczeń rehabilitacyjnych.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

 1.   spełnienie kryteriów kwalifikowalności grupy docelowej:

     -  osoby dorosłe od 18 roku życia,

     -  osoby zamieszkałe na terenie woj. lubelskiego, zatrudnione (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) narażone na opuszczenie rynku pracy z powodu czynników zdrowotnych

       lub

     - osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy w województwie lubelskim, potrzebujące świadczeń rehabilitacyjnych.

 2.  zapoznanie się z regulaminem projektu oraz złożenie wymaganych dokumentów rekrutacyjnych i innych dokumentów (urzędowych - zaświadczenia, oświadczenia własne kandydata/tki) wymaganych w procesie rekrutacji, jeśli dotyczą danej osoby, m.in. zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie ZUS lub KRUS lub Urząd Pracy, orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o stanie zdrowia w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia.

 3.  brak przeciwwskazań zdrowotnych do skorzystania ze świadczeń rehabilitacji w trybie ambulatoryjnym, np.: ciężka depresja, zaburzenia psychotyczne, upośledzenie umysłowe.

 4.  brak jednoczesnego korzystania ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanej przez NFZ, ZUS lub PFRON z powodu ww. jednostek chorobowych.

 5.  udział w Komisji Rekrutacyjnej. Pozytywne zakwalifikowanie danego Kandydata przez Komisję Rekrutacyjną.

 6.  kwalifikacja Uczestników/czek Projektu będzie odbywać się również w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie, tj. w chwili rozpoczęcia udziału w pierwszej formie wsparcia w projekcie.

Dokumenty wymagane od kandydata/tki w procesie rekrutacji do projektu:

   1. formularz rekrutacyjny do projektu wraz z: ankietą potrzeb dla osób niepełnosprawnych

   2. oświadczenie dotyczące wsparcia w innych projektach

   3. oświadczenie o dobrowolnym przystąpieniu do projektu

   4. podpisany regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

   5. informację o zatrudnieniu:

       - dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej (np. wydruk z CEIDG)

       - zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu

     - zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub potwierdzenie wygenerowane Platformy Usług Elektronicznych ZUS albo urzędowy dokument potwierdzający zarejestrowanie w urzędzie pracy (np. zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy).

   6. orzeczenie o niepełnosprawności/inny równoważny dokument w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - dotyczy osób z niepełnosprawnością (Dz. U. z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.) lub w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego - odpowiednie orzeczenie lub inny dokument poświadczający stan zdrowia (Dz. U. z 2022 r. poz. 2123).

Wsparcie w projekcie obejmuje:

 I.  Rehabilitację medyczną podzieloną na 5 części:

      a) Konsultacja psychiatryczna

      b) Konsultacja diagnostyczna psychologa

      c) Indywidualne spotkania psychoterapeutyczne

      d) Kontrolna konsultacja psychiatryczny

      e) Kontrolna wizyta psychologiczna

 II.  Rehabilitację funkcji społecznych oraz zawodowych podzieloną na 4 moduły

      a) Trening redukcji stresu

      b) Warsztaty radzenia sobie z emocjami

      c) Warsztaty asertywności

      d) Indywidualne konsultacje specjalistyczne z doradcą zawodowym

Rekrutacja trwa:

I edycja 01.02.2025-30.04.2025 r. (100 osób, w tym 70K i 30M)

II edycja 01.06.2025-31.08.2025 r. (100 osób, w tym 70K i 30M)

Dokumenty rekrutacyjne dołączone do wiadomości lub dostępne na stronie internetowej pod adresem :

https://www.snzoz.lublin.pl/index.php?s=7&l=1#38

można składać osobiście w biurze projektu w Lublinie przy ul. Abramowickiej 2, 20-442 Lublin pok.204 - 206 w dni robocze w godzinach 8.00-14.00 lub pocztą - z dopiskiem "DZIAŁ REALIZACJI PROJEKTÓW - PROGRAM KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI PSYCHOLOGICZNEJ".

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa, działaniami oferowanymi w ramach projektu oraz z zasadami rekrutacji.

Dokumenty do pobrania:

 
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
DOC pobierz plik
 
Zał. nr 1 - Formularz zgłoszeniowy do projektu
DOC pobierz plik
 
Zał. nr 2 - Oświadczenie dot. wsparcia w innych projektach
DOC pobierz plik
 
Zał. nr 3 - Oświadczenie o dobrowolnym udziale w projekcie
DOC pobierz plik